hypoteky.infoblog.cz

Chcete si koupit parcelu v okolí Prahy?

Publikováno 08.04.2015 v 11:47 v kategorii POZEMKY, přečteno: 50x

Chcete bydlet ve vlastním domku někde blízko Prahy? Musíte se rozhodnout, jestli chcete žít spíše blízko do centra nebo dál od Prahy v přírodě a klidu. Potom je nutné ideální parcelu najít a koupit. Ceny pozemků nejsou nízké a od příštího roku budou ještě vyšší.

Výhody a nevýhody parcel v okolí Prahy
Nový dům v PrazeMísto, kde budete bydlet, je nutné opravdu pečlivě vybrat. Proto se při koupi stavební parcely nesmíte ukvapit. 

Nejdříve si v klidu sedněte a společně si s rodinou popovídejte o tom, jak si bydlení všichni představujete. 

Jeden může chtít bydlet blízko do centra a druhý raději dál od Prahy.Obě varianty mají své výhody i nevýhody. 

Pokud zvolíte pozemky blízko centra Prahy, nebudete muset dojíždět daleko za prací nebo do školy. Ale hrozí hlučné a stresující prostředí.

Na druhou stranu pozemky vzdálenější od Prahy nabízí bydlení v přírodě a klidu. Nevýhodou je delší dojíždění do města. Dejte si také pozor, aby v okolí bylo všechno, co potřebujete ke spokojenému životu. 

Obchod s potravinami, školku, doktora, banku, MHD, hřiště a další.Až si budete jistí, co chcete, je nutné ideální pozemek najít. Začněte na internetu, požádejte o pomoc realitní kancelář, makléře nebo nějakého developera. 

Vývoj cen parcel

Půda je jednou z velmi vzácných komodit. Housek nebo automobilů je možné vyrábět pořád víc, ale pozemků nepřibude. A co stavební pozemky? S těmi je to ještě složitější. Musí se vytvořit, získat povolení, připojit na elektřinu a vodovod.

Kvalitních stavebních parcel není u nás příliš. Nemůžeme se divit, že se jejich cena zvyšuje. Největší zájem o pozemky je v okolí Prahy a dalším větších měst. Parcela stála v roce 2001 cca 700 Kč/m2.

V roce 2012 byla cena už téměř 1400 Kč. V následujícím roce očekáváme další podstatné zdražení stavebních parcel z důvodu zavedení 21 % DPH. Pro stavební parcely v Praze a okolí to bude znamenat zdražení až o milion korun.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?