hypoteky.infoblog.cz

Kontrola před nákupem nemovitosti se vyplatí

Publikováno 27.04.2017 v 13:43 v kategorii NEMOVITOSTI, přečteno: 31x

Možná si řeknete, jak je dnes jednoduché pořídit si nový byt. Stačí se přece jen podívat na internet, najít vhodné inzeráty a z fotografií snadno poznáte, jestli je byt v pořádku nebo ne. Pro představu to sice stačí, ale než se nemovitost rozhodnete koupit, rozhodně nepodceňujte osobní prohlídku, kterou využijete k detailnímu průzkumu. Některé věci ukáže až teprve doba vlastního bydlení, ale spoustu problémů dokážete vyřešit už předem.

Důvěřuj, ale prověřuj
VýběrInzeráty na internetu jsou pohodlné pro obě strany. 

Majitel může detailně vypsat vše předem, takže předejte zbytečným dotazům a zájemce si udělá jasnější představy o tom, jak nemovitost vypadá.


Pokud ale není možné sjednat si osobní prohlídku, může být v něčem háček. Zvlášť starší byty Praha, které najdete mezi nabízenými nemovitostmi, mohou skrývat jistá úskalí a není radno je podceňovat.

Proto na prohlídce jednoznačně trvejte. I fotografie mohou jistým způsobem zkreslovat realitu, spoléhat na ně úplně nejde. Stejně jako na dobré slovo „zrekonstruovaný“.

Bedlivý zrak a zvědavost se vyplácí

Než se vydáte na prohlídku, vytvořte si seznam všeho, co vás zajímá. Třeba si projděte váš současný byt a zaměřte se na to, co vám v něm chybí, co je špatně a co vám vůbec nevyhovuje.

Může to sloužit jako dobrý odrazový můstek. Prohlídky velmi často sjednávají realitní kanceláře, jejichž makléři nemusí vědět vše. Měli by to ale zjistit a dát vám vědět i zpětně.

Nejvíce se zajímejte o technickou stránku nemovitosti. Jak jsou staré rozvody vody, elektřina. Zda do bytu nezatéká nebo nejsou plesnivé zdi. Dívejte si i na známky běžného opotřebení. Dejte si na čas a ptejte se na vše, co vás napadne. Každá otázka se počítá.

Čím víc zkušeností, tím lepší výchozí pozice

Až projdete několik bytů, otázky, na které se máte ptát, přijdou sami. Budete už mít co srovnávat. Pokud ale chcete být připraveni předem, online realitní rádce by vám mohl pomoci. Najdete tam přehled nemovitostí, ale také užitečné tipy a rady.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?