hypoteky.infoblog.cz

Rizika při pronájmu nemovitosti

Publikováno 31.03.2016 v 21:25 v kategorii NEMOVITOSTI, přečteno: 44x

Mnoho mladých lidí se chce osamostatnit. Proto si začínají hledat nový byt nebo dům. Zvláště po domech je v posledních letech stále větší poptávka. Ostatně není se čemu divit. Vlastnit dům skýtá mnoho možností. Zvláště pak, když má dům i zahradu. Jenže ceny domů v Praze nejsou nízké a mnoho mladých lidí nemá peníze na koupi nemovitosti. Proto přemýšlí o pronájmu.

Pro začátek stačí byt
Byt 1Na pronájem bytů Praha je na internetu mnoho nabídek. Mladí lidé na takovou možnost rádi přistoupí. Protože mladý člověk ještě není tak náročný, jako rodina s dětmi.

A také nemá takové finanční možnosti. Proto mu většinou bohatě postačí malý byt, který je levnější, ale i pro výběru bytu byste měli být obezřetní.

Je velice důležité výběru bytu věnovat dostatečnou pozornost. Na prohlídku svého nového domova si udělejte čas a rozhodně si projděte i jeho blízké okolí. 

Je výhodné si dům pronajmout?

Bydlení v domě je má pro rodinu nespočet výhod. Jednou z nich je již zmiňovaná zahrada. Co si budeme povídat. Pronájem domů Praha má svou největší výhodu v tom, že vás prostě netrápí starosti o technický stav nemovitosti.

Za ten totiž zodpovídá majitel domu. Vy si jen užíváte příjemného soukromí, které je v Praze velice vzácné. Pronájem domů vás mimo jiné zbaví i otravných sousedů, kteří vás obtěžují kvůli hloupostem. Zahrada zase poskytne bezpečné místo pro dětské hry. Nemusíte se obávat agresivních psů nebo podnapilých lidí.

Smlouvu si vždycky dobře přečtěte

Ať už se jedná o pronájem domu nebo bytu, vždycky si smlouvu dobře přečtěte. Jestliže smluvním podmínkám dostatečně nerozumíte, je lepší jí před podepsáním nechat zkontrolovat právníkem.

Je mnohem lepší v tomto případě využít služeb realitní kanceláře. Ta má totiž všechny svoje smlouvy zkontrolované a v pořádku. Ale i přesto si zkontrolujte, zda je ve smlouvě zahrnuto vše, co má být.

Pokud si pronajímáte dům s garáží, sklepem či zahradou, tak i tyto prostory musejí být ve smlouvě uvedeny a je dobré na tom trvat.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?